Stocznie, Przemysł jachtowy

Wykonujemy znaczenia schematów. Tabliczki te cechuje trwałość w ekstremalnych warunkach pogodowych. Nawet przy ich częściowym uszkodzeniu na wskutek działania sił mechanicznych, tabliczki zachowują swoje walory informacyjne. Do szczególnego wyeksponowania treści schematów stosujemy różne kolory wypełnień grawerowanych elementów. Materiały używane do wykonania tabliczek są precyzyjnie dostosowywane do warunków w jakich będą pełniły swoją funkcję.

Nasi specjaliści współpracują z klientami już w fazie projektu, aby unikać błędów, a tym samym zaoszczędzić cenny czas.

Grawer Group S.C.  jest  producentem różnego rodzaju paneli montowanych na urządzenia , które opisują poszczególne przełączniki, przyciski itp.. Zastępują one dawniej stosowane tabliczki opisowe, których wadą był brak spójności z panelami, a co za tym szło szybko ulegały zniszczeniu. Napisy grawerowane i zintegrowane z tablicą czołową, nie tylko są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia, ale w znacznym stopniu podnoszą estetykę urządzenia oraz komfort ich obsługi. Znaki grawerowane bezpośrednio przy opisywanych elementach, precyzyjnie określają ich funkcję oraz dają możliwość szybkiej oceny ich działania. Zarówno schematy, jak i panele  wykonywane  są  głównie z metali, gdyż ich wytrzymałość jest  szczególnie  brana pod  uwagę.  Alternatywą dla metali są laminaty,  które produkowane  w  różnych barwach o doskonale imitują efekt  metalu,  posiadają również wszystkie niezbędne parametry również wszystkie niezbędne parametry, aby znajdować się często niesprzyjających warunkach oraz dorównują swoją sztywnością metalom.

Panele czołowe, które pełnią funkcję czysto opisową tzw. panele bezdotykowe, mogą być przez to wykonywane z laminatów, ich ważnym atutem jest konkurencyjność pod względem cenowym. Przy dużym zapotrzebowaniu na tego typu produkt, może mieć to znaczący wpływ na cenę jednostkową całego urządzenia. Wymiary paneli są ograniczane tylko przez fabryczne formaty arkuszy z których wykonujemy panel.

Tabliczki opisowe i informacyjne, drobne, często niezastąpione, pojawiają się niemal w każdym miejscu na statku czy mniejszej łodzi. Informują, ostrzegają, pełnią funkcję pomocniczą na każdej jednostce pływającej. Grawer Group S.C. posiada nieograniczone możliwości projektowo-wykonawcze, zarówno graficzne jak i tekstowe, materiałowe i montażowe w wykonaniu i przystosowaniu do montażu tabliczek.

Do każdego rodzaju produktu, w zależności od potrzeb, precyzyjnie dobieramy odpowiednie systemy zapewniające szybki, stabilny oraz trwały montaż. Oferujemy nity wykonane z różnych stopów metali, wsporniki mocowane specjalnymi opaskami zaciskowymi oraz szerokie gamy klejów i taśm dwustronnych, które swoimi nieprzeciętnymi możliwościami coraz częściej wypierają tradycyjne formy mocowań. Chętnie podejmujemy się również coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań oczywiście po wcześniejszej konsultacji oraz zapoznaniem się z dokładnie przygotowaną specyfikacją montażu.

Kolejną grupą tabliczek produkowanych przez firmę Grawer Group S.C., są tabliczki znamionowe. Jedne z najbardziej wymagających, niezależnie od działania ognia, wody, mrozu czy słońca, powinny być na tyle trwałe by nie ulec zniszczeniu, aż do końca trwałości urządzenia na którym się znajdują. Często zawierają informacje, od których może zależeć nawet ludzkie życie. Dlatego Grawer Group S.C. podchodzi do ich produkcji z najwyższą dbałością o ich trwałość oraz najwyższą jakość wykonania.

Grawerujemy oznaczenia elementów i części maszyn, matryce, pierwowzory, kody macierzowe oraz miniaturowe elementy wykorzystywane w przemyśle elektronicznym. Dzięki naszemu parkowi maszynowemu możemy grawerować przedmioty o dowolnych kształtach i rozmiarach.

Głównym producentem naszych tworzyw jest amerykańska firma ROWMARK, która jest liderem światowego rynku materiałów grawerskich, a jednocześnie daje najwyższą gwarancję wytrzymałości, jakości oraz dbałości przy tym wszystkim o środowisko. Dzięki unikalnej technologii firmy ROWMARK, tworzywa są przystosowane do specyficznych warunków pogodowych, przeszły najcięższe badania wytrzymałościowe, a w niektórych wypadkach wyniki wskazują na lepszą odporność na niektóre czynniki bardziej niż niektóre rodzaje metali. Pod względem kolorystycznym i faktury niezawodnie imitują drewno, marmur oraz różne metale, standardowo natomiast występują w pełnej gamie kolorystycznej.

Nasze narzędzia charakteryzują się niezwykłą precyzją, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonywać opisy nawet najmniejszych obiektów, systemów olejowych czy układów hydrualicznych. Posiadamy duże moce produkcyjne, dlatego jesteśmy w stanie wygrawerować jednorazowo duże ilości przedmiotów. Zajmujemy się identyfikacją przedmiotów, z gwarancją zachowania jakości, czytelności jak i trwałości danego znaku.