Grawerowanie logo ? co można wygrawerować?

27 marca 2023

Logo to fundament każdej marki, dlaczego więc odpowiednio go nie wyeksponować? Obecnie logo coraz częściej zdobi metalowe powierzchnie na przykład blaszki, breloczki oraz tabliczki do opisania obiektu i stanowiska pracy ? możliwości zaprezentowania własnego unikatowego znaku rozpoznawczego jest coraz więcej. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza grawerowanie loga firmy przez profesjonalistów. Co musisz o nim wiedzieć?

Spis treści:

  1. Grawer logo ? z czego się składa?
  2. Logo grawer ? na jakich materiałach?
  3. Logo grawer ? na jakim metalu?
  4. Grawerowanie logo na tabliczkach i tablicach

Grawer logo ? z czego się składa?

Obecnie grawerowanie logo na dowolnym materiale nie nastręcza trudności, zwłaszcza jeśli chodzi o różne odmiany metalu. Kluczowe pytanie brzmi jednak, jakie logo warto umieścić na konkretnym przedmiocie? Przede wszystkim złożone z logotypu (napisu), sygnetu (obrazka) oraz tagline (krótkiego sloganu reklamowego). Te trzy elementy składają się właśnie na całość logo, które przyozdobi tabliczki, breloczki i blaszki.

Logo grawer ? na jakich materiałach?

Coraz częściej firmy decydują się na wygrawerowanie logo metodą laserową na metalu, a to ze względu na jego trwałość i precyzyjne oddanie szczegółów. Co więcej, metalowe tablice informacyjne i opisowe (na przykład stanowiska pracy) z grawerem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Grawer można też umieścić na szkle, skórze, tworzywach sztucznych, a nawet na kamieniach!

Logo grawer ? na jakim metalu?

Niezależnie od tego, czy chcesz wygrawerować logo na tabliczce przeznaczonej do umieszczenia na elewacji, czy też na tabliczce opisowej stanowiska pracy, masz do wyboru wiele metalowych tworzyw. Grawer solidnie utrzymuje się na stalach nierdzewnych 304 i 316L, stali węglowej, aluminium surowym i anodowanym oraz mosiądzu importowanym. Możesz osobiście wybrać tworzywo lub powierzyć to zadanie ekspertom.

Grawerowanie logo na tabliczkach i tablicach

Zdarza się, że trzeba umieścić logo na tabliczkach, a nawet wielkoformatowych tablicach w miejscach publicznych. Wówczas nierzadko specjaliści muszą zastosować najbardziej zaawansowane technologie, w tym nawet głębokiego frezowania, które zapewnią trwałość i precyzję logo na długie lata.

Warto w tej sytuacji skorzystać z pomocy sprawdzonych profesjonalistów ? skontaktuj się z nami, a chętnie wykonamy dla Ciebie tablice grawerowane na tworzywach takich jak aluminium, mosiądz i stal nierdzewna. Posłużą w nienagannym stanie przez lata, nie tylko wewnątrz budynku, ale i na zewnątrz o każdej porze roku.