Rodzaje tabliczek: opisowe, informacyjne, znamionowe, schematy, panele czołowe

 


 

 

Tabliczki opisowe, informacyjne:

Drobne, często niezastąpione, pojawiają się niemal w każdym miejscu. Informują, ostrzegają, pełnią funkcję pomocniczą w niemal każdym miejscu pracy. Posiadamy niemal nieograniczone możliwości projektowo-wykonawcze, zarówno graficzne jak i tekstowe, materiałowe i montażowe w wykonaniu oraz przystosowaniu montażowym tabliczek. Często niezbędne również w języku Brailla.

 

  


 

Tabliczki znamionowe:

Kolejną grupą tabliczek produkowanych przez naszą firmę są tabliczki znamionowe. Jedne z najbardziej wymagających, niezależnie od działania ognia, wody, mrozu czy słońca, powinny być na tyle trwałe by nie ulec zniszczeniu aż do końca trwałości urządzenia które opisują.

Często podają nam informacje od których zależy nawet ludzkie życie. Dlatego podchodzimy do ich produkcji z najwyższą dbałością, ze zwróceniem uwagi klientom na trwałość oraz jakość ich wykonania.

 

  


 

Schematy:

W tym miejscu przedstawiamy Państwu możliwości wykonywania tabliczek ze schematami urządzeń. Tabliczki cechuje trwałość w ekstremalnych warunkach pogodowych. Nawet przy ich częściowym uszkodzeniu na wskutek działania sił mechanicznych, tabliczki zachowują swoje walory informacyjne. Materiały użyte do wykonania tabliczki są precyzyjnie dostosowane do warunków w jakich będą pełniły swoją funkcję. Nasi specjaliści współpracują z producentem urządzeń już w fazie projektu aby unikać strat czasowych i materiałowych. Dla szczególnego wyeksponowania treści schematów stosujemy różne kolory wypełnienia przestrzeni zagłębień.

 

  


 

Pulpity sterownicze i panele czołowe:

Jesteśmy producentem różnorodnych paneli czołowych urządzeń. Zastępują one dawniej stosowane tabliczki opisowe, których wadą był brak spójności z panelami a co za tym idzie szybko ulegały zniszczeniu. Napisy grawerowane i zintegrowane z tablicą czołową, nie tylko są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia, ale w znacznym stopniu podnoszą estetykę urządzenia oraz komfort pracy. Znaki grawerowane bezpośrednio przy przełącznikach precyzyjnie określają ich funkcję, dają możliwość szybkiej oceny działania danego urządzenia jak i całego systemu. Tak jak w tablicach opisowych, panele wykonywane są głównie z metali. Ich wytrzymałość jest szczególnie brana pod uwagę.

Alternatywą dla nieco drożych metali są laminaty, które produkowane w różnych barwach doskonale imitują efekt metalu, a w niektórych przypadkach są nawet sztywniejsze. Panele czołowe, które pełnią funkcję czysto opisową tzn. bezdotykowe mogą być wykonywane z laminatów które są niezwykle konkurencyjne pod względem cenowym. Przy dużym zapotrzebowaniu ma to znaczący wpływ na cenę jednostkową urządzenia. Wymiary paneli są ograniczane tylko przez fabryczne formaty użytych materiałów.

 

  


 

Montaż:

W zależności od kształtu podłoża i warunków  otoczenia, systemy zapewniające szybki, stabilny oraz trwały montaż. Oferujemy nity wykonane z różnych stopów metali, wsporniki mocowane specjalnymi opaskami zaciskowymi oraz szerokie gamy klejów i taśm dwustronnych, które swoimi nieprzeciętnymi możliwościami coraz częściej wypierają tradycyjne formy mocowań.