Jak drukować na aluminium? Wyjaśniamy!

24 maja 2023

Drukowanie na aluminium jest bardzo często praktykowane w przypadku branży technicznej. Głównie dlatego, iż takie działanie bardzo dobrze sprawdza się, chociażby na tabliczkach informacyjnych, okolicznościowych, czy opisowych. Oczywiście jednak, aby był to druk trwały i czytelny, koniecznie musi zostać wykonany w prawidłowy sposób. Właśnie dlatego wyjaśniamy, w jaki sposób poprawnie drukować na aluminium.

Spis treści:

  1. Jak drukować na aluminium? Nowoczesna, cyfrowa technologia
  2. Dlaczego warto wybrać druk na aluminium?
  3. Precyzyjny oraz trwały druk na aluminium

Jak drukować na aluminium? Nowoczesna, cyfrowa technologia

Jeśli zastanawiasz się, jak drukować na aluminium, z całą pewnością musisz poznać nowoczesną, w pełni cyfrową technologię, która będzie najlepszym rozwiązaniem dla ciebie lub twojego biznesu. Wykorzystywana przez nas metoda polega na powierzchniowym otwarciu porów, które następnie zostają zapełnione wybranym barwnikiem. Następnie tak przygotowane elementy aluminium zostają poddane kąpieli wodnej. Dzięki temu uzyskać można rezultaty najwyższej jakości.

Dlaczego warto wybrać druk na aluminium?

Drukowanie na aluminium to opcja bardzo często wybierana przez osoby, które poszukują pewnych i wytrzymałych rozwiązań. Tak, jak już wspomnieliśmy, to bardzo dobry wybór do branży technicznej, gdzie wyrabiane są na przykład tablice informacyjne. Proponowana przez nas metoda jest wytrzymała, nieścieralna i absolutnie niepodatna na działanie substancji chemicznych. Wykorzystane mogą zostać różne kolory, a więc nie ma żadnego problemu z wykonaniem projektu według konkretnych oczekiwań i wytycznych.

Precyzyjny oraz trwały druk na aluminium

Dzięki wykorzystaniu najnowszych, sprawdzonych technologii, którymi dysponujemy, możemy zagwarantować naszym klientom precyzyjnie wykonane nadruki. Kolory nie są rozmyte, ani nie wylewają się poza krawędzie. Pozostają mocno nasycone, co sprawia, że są odpowiednio oddzielone od reszty formy. Wysoka estetyka i trwałość idą w tym przypadku w parze. Tak przygotowane aluminium można dodatkowo zabezpieczyć bezbarwnym lakierem, który utrwali wykonaną pracę i sprawi, że będzie się ona prezentować jeszcze lepiej.

Co zrobić, aby druk na aluminium prezentował się doskonale? Wystarczy zgłosić się do nas i przedstawić swoje oczekiwania, a my dobierzemy najlepszy projekt i gwarantujemy wykonanie bardzo wysokiej jakości. Koniecznie zapoznajcie się z naszymi wcześniejszymi realizacjami, aby zobaczyć, w jaki sposób pracujemy i czego możesz się spodziewać!