Jak grawerować szkło laserem? Jakie rezultaty można uzyskać?

24 maja 2023

Grawerowanie laserem na szkle to metoda, która cieszy się naprawdę coraz większym uznaniem! Decydują się na nią zwłaszcza osoby, którym szczególnie zależy na idealnie wykonanych zdobieniach, które pozostaną trwałe, a przy okazji prezentować się będą iście wyjątkowo. Dodatkowo grawerowanie szkła w technologii laserowej zapewnia całkiem dużą swobodę działania i projektowania. Sprawdź koniecznie, jak grawerować szkło laserem i, jakie efekty można w ten sposób uzyskać.

Spis treści:

  1. Na jakich szklanych powierzchniach wykonuje się grawerunek?
  2. Na jakim szkle można grawerować?
  3. Jak grawerować szkło laserem?

Na jakich szklanych powierzchniach wykonuje się grawerunek?

Podstawowym pytaniem, które pada zazwyczaj, gdy wspomina się o wykonywaniu grawerunku na powierzchni szklanej, jest to, na czym faktycznie można go sporządzić i czy, aby na pewno będzie się to dobrze prezentować. Wśród elementów szklanych, na których można wykonać to zdobienie, są kieliszki do wina, kufle do piwa, butelki, czy nawet lustra i szklane statuetki. Obecnie możliwe jest wykonanie takich grawerunków nawet na bardzo delikatnej i cienkiej tafli szkła.

Na jakim szkle można grawerować?

W zależności od wybranej przez siebie techniki, grawerowanie będzie możliwe na różnych rodzajach szkła. Może to być szkło tłoczone, szkło float, szkło kryształowe oraz to lustrzane. W większości przypadków bardzo dobrze sprawdzi się laser Co2 i wykorzystanie ruchomej głowicy maszyny. Oczywiście im cieńsze jest szkło, tym delikatniejsza i precyzyjniejsza musi być to praca. Zwłaszcza podczas grawerowania na przykład kieliszków do wina, które z reguły mają bardzo delikatną powierzchnię.

Jak grawerować szkło laserem?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak grawerować szkło laserem, ale w gruncie rzeczy wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim podczas grawerowania na szkle, materiał jest wytrawiany bezpośrednio. Oznacza to mniej więcej tyle, że nie ma żadnej potrzeby wcześniejszego nanoszenia wzoru, jak to ma na przykład miejsce przy piaskowaniu. Wystarczy zaprojektować grawerunek, przestawić go na laser, umieścić szkło w zasięgu tej maszyny, a następnie zacząć grawerowanie. Efekty takiego działania będą wyjątkowe i na pewno spodobają się niejednej osobie.

Interesuje cię grawerowanie laserowe? Jeśli tak, koniecznie już teraz zapoznaj się z naszą ofertą, w której znajdują się bardzo atrakcyjne rozwiązania i dobierz je pod swoje potrzeby. To także oryginalny pomysł na upominek dla bliskiej osoby.