Jakie tablice zamówić do hotelu?

04 grudnia 2023

Odpowiadasz za wyposażenie obiektu hotelowego? Przymierzasz się do skompletowania tablic informacyjnych? Jeśli tak, poniżej znajdziesz przykładowe propozycje takich tablic, po które warto sięgnąć.

Spis treści:

  1. Tablice informacyjne w recepcji
  2. Tablice w pokojach
  3. Pamiętaj o tablicach kierunkowych
  4. Nie zapominaj o tłumaczeniach
  5. Tablica bezpieczeństwa to podstawa

Tablice informacyjne w recepcji

Hotelowa recepcja to punkt startowy każdego przybywającego gościa. Nie sposób pominąć wizyty w tym miejscu na początku swojego pobytu w hotelu. W tym przypadku warto umieścić na takich tablicach godziny zameldowania i wymeldowania, a także kontakt do obsługi, godziny serwowania śniadań czy też inne informacje, które są ważne dla gości. Mogą to być nie tylko tablice wiszące, ale także stojące na ladzie recepcji. Dzięki temu oczekujący goście będą mogli zapoznać się ich z zawartością w oczekiwaniu na swoją kolej.

Tablice w pokojach

Ważne jest też to, aby goście mieli zapewniony stały dostęp do informacji również podczas przebywania w pokoju. Na takich eleganckich tablicach można umieścić podstawowe dane, takie jak numer telefonu do recepcji, hasło do wifi, czy wzmiankę o usługach dostępnych w obiekcie. Najlepiej sprawdzą się tutaj tabliczki grawerowane. Wyróżnia je trwałość i elegancja bez względu na to, jaki styl obowiązuje w pomieszczeniach.

Pamiętaj o tablicach kierunkowych

Kolejny punkt na Twojej liście powinny stanowić tablice sterujące ruchem w hotelu. Dzięki nim goście będą wiedzieć jak dotrzeć do kluczowych miejsc na terenie obiektu. Przykład stanowi tu restauracja, siłownia, basen, sauna czy sala konferencyjna. Plan z tymi miejscami powinien być umieszczony w hallu, aby ułatwić gościom nawigację. Z kolei kierunkowe tabliczki będą stanowić element wspomagający.

Nie zapominaj o tłumaczeniach

Jeśli w Twoim hotelu bywają też zagraniczni goście, pamiętaj o przygotowaniu dedykowanych tablic z tłumaczeniami. Dzięki temu na pewno poczują się swobodniej na terenie obiektu i upłynni to ich przemieszczanie się. Taki pozorny detal może znacznie poprawić ich komfort, a w dalszej perspektywie, przyczynić się do lepszej oceny pobytu.

Tablica bezpieczeństwa to podstawa

Jeżeli zastanawiasz się jeszcze, jakie tablice do hotelu są koniecznością, zajmij się też przygotowaniem tablic z instrukcjami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa. Umieść tam informacje na temat miejsca zbiórki w przypadku ewakuacji, albo użycia sprzętu przeciwpożarowego. Te informacje są obowiązkowe i powinny być dobrze widoczne dla wszystkich osób, które przebywają w hotelu.

Podczas poszukiwań takich tablic kieruj się trwałością i estetyką. Tabliczki grawerowane powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób!