Jakie tabliczki informacyjne do szkoły?

25 września 2023

Każdy budynek użyteczności publicznej musi być oznakowany na zewnątrz i wewnątrz. Tabliczki informacyjne w szkołach pozwalają na precyzyjną i czytelną komunikację, ułatwiającą poruszanie się po obiekcie zarówno uczniom, pracownikom, jak i rodzicom. Decydując się na taką inwestycję, organizacja w każdej placówce edukacyjnej staje się przyjemniejsza. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do lektury!

  1. Oznakowanie placówek edukacyjnych, czyli tabliczki informacyjne do szkoły
  2. Najważniejsze funkcje oznakowania w szkołach
  3. Jakie tabliczki informacyjne do szkoły są dobrym wyborem?

Oznakowanie placówek edukacyjnych, czyli tabliczki informacyjne do szkoły

Odpowiednie tabliczki informacyjne do szkoły są istotnym elementem jej wyposażenia. Są niezbędne w informowaniu uczniów i rodziców o ważnych kwestiach, takich jak numer sali, przeznaczenie danego pomieszczenia (np. pokój nauczycielski, gabinet pedagoga, księgowość) itd. Każdy tego typu znak powinien znajdować się we właściwym miejscu, aby nikogo nie wprowadzać w błąd. Dane miejsce musi być widoczne, aby wszyscy bez problemu mogli odczytać zawarte na szyldzie informacje.

Najważniejsze funkcje oznakowania w szkołach

W szkołach tabliczki informacyjne pełnią kilka ważnych funkcji. Pierwsza z nich umożliwia prawidłowe oznakowanie sal lekcyjnych, sekretariatu, stołówki, pokoju pielęgniarki i innych pomieszczeń. Dzięki temu poruszanie się po obiekcie staje się proste, co szczególnie jest doceniane przez nowych uczniów i ich rodziców. Dodatkowo na takich szyldach można umieszczać ważne komunikaty, takich jak zakaz palenia, parkowania, obecność monitoringu itp., zakaz palenia, wstępu przez nieupoważnionych czy parkowania. Tabliczki świetnie wskazują drogę, gdyż szkoła to nie tylko miejsce dla uczniów i nauczycieli ? budynek odwiedzają także kandydaci do przyjęcia, kurierzy czy przedstawiciele handlowi.

Jakie tabliczki informacyjne do szkoły są dobrym wyborem?

Aby odpowiednio oznaczyć poszczególne miejsca w placówkach edukacyjnych, należy zwrócić uwagę na numery sal i nazwy pomieszczeń. Rozmiary, styl i kolorystyka może zostać dopasowana do danej  aranżacji, aby zachować spójność. Dobrze jest pomyśleć także o osobach niedowidzących i niewidomych. Wówczas tabliczka brajlowska jest świetnym rozwiązaniem. Szyldy montowane na zewnątrz budynku są wykonane z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne, takie jak promieniowanie UV, mróz czy deszcz. W przypadku oznakowań w środku obiektu liczy się ich estetyczny wygląd, odpowiednia widoczność i gustowne wykończenie, które podkreśla renomę instytucji. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie tabliczki informacyjne do szkoły są najlepsze, zajrzyj do naszego sklepu!