Personalizacja medalików dzięki grawerowaniu – pomysł na wyjątkowy prezent

04 grudnia 2023

Biżuteria sakralna to szczególny typ produktów. Dla wielu osób ma duże znaczenie, będąc symbolem wartości, z którymi utożsamiają się na co dzień, dlatego jest to wspaniały pomysł na prezent. Na rynku jest duży wybór takich dewocjonaliów, jednak warto podkreślić jego znaczenie grawerem. Jaki wybrać? Przychodzimy z pomocą!

Spis treści:

  1. Rodzaje medalików – co symbolizują?
  2. Grawerowany medalik jako prezent na wyjątkową okazję
  3. Jak dobrać odpowiedni grawer?

Rodzaje medalików – co symbolizują?

Najpopularniejszym symbolem wiary katolickiej jest medalik. Zazwyczaj przedstawia on wizerunek Matki Boskiej lub Jezusa Chrystusa. Najbardziej znany jest Cudowny Medalik stworzony na wzór Maryi z uniesionymi rękami w promieniach światła, która objawiła się siostrze zakonnej Katarzynie Labouré w 1830 roku we Francji. Wierni często noszą również medalik szkaplerzny, na którym widnieje wizerunek Pana Jezusa z Jego Sercem Najświętszym i wizerunek Najświętszej Dziewicy. Można znaleźć również takie z obrazami świętych.

Taki upominek niejednokrotnie daje otuchę i wsparcie w trudach codziennego życia, a także poczucie duchowego bezpieczeństwa. Dzięki temu można przetrwać wiele trudnych chwil. Z racji swojego znaczenia może być wspaniałą pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie, więc warto wybrać produkt wykonany z wysokiej klasy materiałów takich jak złoto czy srebro.

Grawerowany medalik jako prezent na wyjątkową okazję

Chrzest, I Komunia Święta czy Bierzmowanie to szczególne momenty w życiu dziecka. Przyjęcie sakramentów świętych sprawia, że mały katolik doświadcza łaski Boga. Warto podkreślić znaczenie tych chwil i zadbać o właściwy prezent. Podobnie jest w przypadku chęci podarowania upominku osobie konsekrowanej, katechecie lub komuś, kto lubi religijne ozdoby. W tym wypadku znakomicie sprawdzi się personalizowana pamiątka, jaką będzie medalik. Stanie się on czymś wyjątkowym i osobistym. Grawerowanie na medaliku wykonane przy pomocy nowoczesnych maszyn sprawi, że napis lub wzór będzie trwały na lata.

Jak dobrać odpowiedni grawer?

Podarowanie medaliku z grawerem to piękny prezent i wyraz troski o bliską osobę. Na czym się skupić podczas wyboru grawera? Na pewno ważna jest okazja. W zależności, czy jest to Chrzest, czy I Komunia Święta może to być cytat z Biblii lub data danego wydarzenia, upamiętniające daną chwilę. Jeśli chcemy sprawić, żeby grawer dawał danej osobę siłę na przeżycie ciężkich chwil, należy zdecydować się na krótką sentencję lub afirmację. Może to być również symbol, znak czy imię. Warto skorzystać z usług firm, które mają duże doświadczenie w realizacji tego typu projektów takich jak Grawer Group S. C., gdzie pracownicy chętnie doradzą klientom.