Tabliczki do firmy ? grawerowane czy naklejki?

22 marca 2023

Nie ma lepszego sposobu na przekazanie informacji niż czytelna tabliczka w firmie. A występuje ona w wielu postaciach ? zdobi elewacje, opisuje pokoje, wyróżnia stanowiska kierownicze i dyrektorskie. Kluczowe pytanie brzmi jednak, co jest lepsze ? tabliczka z grawerem czy w postaci naklejki? Odpowiadamy!

Spis treści:

  1. Tabliczki w firmie ? jaką pełnią funkcję?
  2. Grawerowane tabliczki czy naklejane?
  3. Grawerowane tabliczki ? jakie są najlepsze?

Tabliczki w firmie ? jaką pełnią funkcję?

Głównym zadaniem tablic jest przekazanie informacji. Niejednokrotnie, gdy mijasz budynek, Twoją uwagę przykuwają tabliczki na przykład z nazwą firmy lub imieniem i nazwiskiem jej właściciela. We wnętrzach obiektów tabliczki również okazują się niezbędne ? opisują stanowiska kierownicze, pokoje, wskazują WC, przekazują informacje. Oddzielają przestrzeń i ułatwiają dotarcie do konkretnego miejsca. Dzięki temu pacjent z łatwością znajdzie gabinet lekarza, a nie przez przypadek wejdzie do pokoju obok, gdzie pracuje księgowy.

Komplety tabliczek są niezbędne zwłaszcza w dużych lokalach użytku publicznego, takich jak szkoły i szpitale, gdzie jest tak wiele pomieszczeń, że bez ich opisania można by po prostu zabłądzić. Dlatego właśnie do wyboru są różne rodzaje tabliczek, takie jak z grawerem lub naklejką utrwaloną specjalnymi foliami.

Grawerowane tabliczki czy naklejane?

Pod lupę weźmiemy wytrzymałość, estetykę i cenę tabliczek grawerowanych i naklejanych. Co do tego pierwszego aspektu, tabliczki grawerowane znacznie przewyższają naklejane ? są trwałe, solidne i praktyczne. Tak naprawdę grawer przetrwa dekady i nie wymaga wymiany. Natomiast naklejki, nawet mocno utrwalane specjalnymi powłokami czy foliami, ulegają z czasem ścieraniu, blaknięciu i uszkodzeniu, zwłaszcza gdy są stosowane na zewnątrz. Sami producenci często informują, że naklejki nadają się do krótkoterminowego użytku.

Druga kwestia dotyczy estetyki ? wiele osób uznaje grawer za bardziej elegancki i gustowny. Rzeczywiście, oprócz trwałości przez dekady, prezentuje się nienagannie i przykuwa wzrok. Natomiast dość sporna sprawa dotyczy ceny. Teoretycznie tabliczki z naklejkami są tańsze, ale wymagają częstej wymiany, a to niesie za sobą za każdym razem nowe koszty. Grawerowane tabliczki przetrwa przez lata, więc ta inwestycja zwraca się z nawiązką i w długofalowym okresie taki zakup jest jednak tańszy.

Grawerowane tabliczki ? jakie są najlepsze?

Jeśli więc potrzebujesz tabliczek do firmy lub tabliczek okolicznościowych, specjaliści z Grawer Group służą ofertą. Co ważne, do wyboru są tabliczki z wielu odmian metalu, w tym aluminium, mosiądzu i stali nierdzewnej, co jeszcze bardziej ułatwia wybór odpowiedniej na miarę własnych potrzeb użytkowych i estetycznych. Trwałe, eleganckie i solidne tabliczki z grawerem to strzał w dziesiątkę!