Technika Grawerowania Diamentem - tzw. Diament Biżuteryjny

Technika najbardziej zbliżona do grawerowania tradycyjnego (ręcznego), stosowana głównie na metalach. Głębokość grawerowania uzależniona jest od od twardości metalu grawerowanego.

Połyskliwa faktura rytu najlepiej prezentuje się na biżuterii, zegarkach, sztućcach i innych przedmiotach użytkowych. Efektowne grawerowane herby, inicjały, dedykacje będą wspaniałą ozdobą takich przedmiotów na lata. Nadaję się do grawerowania na nierównej powierzchni. Kolor znaków grawerowanych to kolor podłoża (np. pod powłoką lakierniczą).

Dzięki dużemu polu pracy naszych urządzeń (A4) i przystawkach obrotowych  mamy możliwość grawerowania na nietypowych przedmiotach jak tace, patery, dzwony, kufle, cukiernice, kielichy itp.

Czym jest grawerowanie diamentem?

Jeżeli chcemy nadać rozmaitym przedmiotom w naszym otoczeniu wyjątkowego wydźwięku, warto je w jakiś sposób personalizować. Zdecydowanie najlepszym sposobem na to będzie grawerowanie diamentem. Dlaczego? Ponieważ gwarantuje to długoletnią jakość oraz wytrzymałość. Cały proces polega przede wszystkim na usunięciu bardzo cienkiej warstwy danego materiału, którym zazwyczaj jest metal jakiegoś rodzaju. Następnie tworzymy na niej taki wzór, jaki chcemy. Tak właśnie w bardzo ogólnym i skróconym tłumaczeniu wygląda proces, jakim jest grawerowanie diamentem.

Najlepszy sposób na grawer? Diament!

Dlaczego jeżeli chodzi o grawer, diament stanowi niezwykle popularną metodę zarówno wśród klientów biznesowych, jak również indywidualnych? Przede wszystkim chodzi tutaj o jego wytrzymałość, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Bardzo dobrze komponuje się z wszelkiego rodzaju metalami, które najczęściej wykorzystuje się przy takim procesie. Warto również pamiętać o renomie i pozytywnym odbiorze materiału, z którego wykonany jest dany grawer. Diament z całą pewnością bardzo dobrze kojarzy się wielu osobom i to także ma wpływ na popularność danej metody.

Grawer – diament na nietypowych przedmiotach

Jeżeli chodzi o sam grawer, diament może być wykorzystany do ozdobienia wielu przedmiotów. Potrzeba jednak do tego odpowiedniej technologii, jaką jest odpowiednio duże pole pracy. Na szczęście w naszej pracowni mamy dostęp do takich warunków, które znacząco poszerzają naszą ofertę. Właśnie z tego powodu jesteśmy w stanie połączyć najwyższą jakość wykonania z możliwością wykorzystania jej na nieregularnych przedmiotach. Gdzie może pojawić się zaproponowany przez nas grawer? Diament stanowi znakomitą pamiątkę na wszelkiego rodzaju zastawie stołowej, na przykład wykonanej z cyny. Dlatego właśnie bardzo często graweruje się tace i patery, puchary i kielichy, a także cukiernice czy dzwony.

Grawerowanie diamentem na klasycznych powierzchniach

Grawerowanie diamentem na pierwszy rzut oka może kojarzyć się jednak z pamiątkami rodzinnymi. Chcemy „wyposażyć” pewne przedmioty mające dla nas symboliczną wartość w jedyny, niepowtarzalny sposób. Dzieje się to poprzez dodanie takich elementów jak podpis, inicjały, dedykacja czy nawet herb rodzinny. Pozwala to na stworzenie pamiątki na lata. Grawerowanie diamentem swoją popularność zyskało poprzez wykorzystanie go do biżuterii, ale nie tylko. Bardzo często wykorzystuje się również tę technikę na sztućcach oraz zegarkach.