Technika Grawerowania Laserem

Grawerowanie laserem jest przede wszystkim trwałą, precyzyjną oraz efektywną techniką znakowania przedmiotów, nie wymaga narzędzi mających styczność z powierzchnią grawerowaną a najlepsze efekty uzyskujemy na specjalnie zaprojektowanych do tego celu materiałach. Wykonanie znakowania w tej technologii sprawia, że zdobiony przedmiot jest na wysokim poziomie estetycznym. Posiadamy różne urządzenia laserowe do grawerowania na niemal wszelkich materiałach.

LASER CO2 – technika polega na wypalaniu/znakowaniu płytkim wręcz powierzchniowym. Średnia trwałość. Napisy podatne na uszkodzenia mechaniczne. W rezultacie kolor po grawerowaniu w zależności od materiału ciemny grafitowy lub czarny.

LASER FIBROWY – w przeciwieństwie do CO2 technika polega na wypalaniu głębokim materiału od 0,05 mm do 0,5 mm. W rezultacie gwarantuje to wysoką trwałość. Napisy odporne na uszkodzenia mechaniczne. Kolor po grawerowaniu w zależności od materiału ciemny grafitowy lub czarny.

Dlaczego grawerowanie laserem to dobry wybór?

Wykonywanie wszelkiego rodzaju grawerów to dość popularna usługa. W ten sposób można estetycznie nanieść logo czy nazwę firmy, a także spersonalizować daną rzecz. Tym samym jest to rozwiązanie z powodzeniem stosowane w wielu branżach. Dodatkowym atutem na pewno jest to, że grawerowanie laserem jest bardzo precyzyjne i stosunkowo szybkie. Minimalizuje także możliwość popełnienia jakiegokolwiek błędu, co także sprawia, że wybór lasera znacząco bije na głowę starsze, dotychczasowo stosowane metody. W naszej usłudze proponujemy bardzo nowoczesny i precyzyjny laser, który sprosta wszelkim wyzwaniom.

Na jaki materiał może zostać naniesiony laser grawer?

Dzięki temu, że laser jest urządzeniem precyzyjnym i można kontrolować jego moc, laser grawer może zostać wykonany na niemalże dowolnym materiale. Doskonale radzi sobie ze szkłem, drewnem, metalem czy skórą, znacząco podnosząc prestiż danego przedmiotu. To polecane rozwiązanie dla siebie, ale i również, wtedy gdy wykonuje się jakiś przedmiot na prezent. Obdarowana osoba na pewno doceni jego wartość sentymentalną, gdy wygrawerowane zostaną jej inicjały, albo jakieś motto/hasło. Oczywiście wszelkie grawery wykonane laserem, są wyjątkowo trwałe i nie trzeba ich poprawiać, co stanowi ogromny atut.

Laser do grawerowania – jakie są rezultaty

Laser do grawerowania świetnie radzi sobie nawet z twardymi powierzchniami, a naniesiony grawer jest trwały i nieścieralny. W przeciwieństwie jednak do grawerowania na przykład diamentem, powierzchnia po zakończeniu grawerowania pozostaje matowa. Jest to bardzo eleganckie wykończenie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku przedmiotów klasycznych o dużej wartości. To dlatego laser do grawerowania często wykorzystuje się w przypadku biżuterii. Można wykonać nim cienki grawer, a przy okazji pozostawić go matowym. Warto zapoznać się z naszymi pracami, aby podjąć decyzję co do tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Rezultaty na pewno spodobają się nawet najbardziej wymagającej osobie.

Laser do grawerowania – pewna i szybka usługa

Laser do grawerowania to stosunkowo szybka i bezpieczna usługa, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o efekt końcowy. Podchodzimy do wszystkiego z jak największą precyzją i starannością. Dzięki temu każdy grawer prezentuje się wyjątkowo. Warto skorzystać z tego rozwiązania, zarówno prywatnie, jak i wtedy gdy chce się sprawić komuś elegancki, ponadczasowy upominek. Delikatny grawer zawsze prezentuje się doskonale. Na każdej powierzchni.